Agencja pracy Węgorzyno tel. 533 024 116

Promocja i Reklama Zachodniopomorskie

Na których zasadach działa leasing ludzi z Ukrainy a co warto o nim znać?

Agencja pracy Szczecin tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing ludzi z Ukrainy to coraz częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w polskim świata. Chociaż do ostatniej chwile leasing kojarzył nam się często z sposobem umowy, potocznie polecany jest jako uzupełnienie używające się oraz do przyjęcia. Ludzie z Ukrainy są u nas coraz dużo powszechni, i z 2014 roku ich liczebność w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie naszego rynku na ludzi jest coraz wyższe, i dużo z nich sprawdza jak zatrudnić gościa na normalnych zasadach. Może ułatwić w współczesnym dziś leasing ludzi z Ukrainy, świadczony przez pewne i cenione organizacje pracy.

Agencja pracy Szczecin tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w polskim świata

Ludzie z Ukrainy są chętnie zatrudniani w Polsce, ponieważ lokalny rynek bardzo się rozwija. Statystyki wskazują, że w 2020 roku na rynku może zabraknąć nawet miliona rodzimych pracowników! W takim wypadku kwestia tego, jak zatrudnić cudzoziemca zatrzymuje się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni musieli starać się o przyjęcie pracowników, natomiast nie na odwrót, gdy było do ostatniej chwile. Polacy chętnie wyjeżdżają za ścianę lub zabierają się tylko tych miejsc, które mówią im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w polskim terenie istnieje wyjątkowo przystępna do uzyskania, często praktycznie z ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie cudzoziemców jest ciekawe, i goście z Ukrainy uznawani są za dobrych pracowników, którzy znają się na moc zajęciach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje jeszcze dobrze wykształconych Ukraińców, jacy w polskim świata podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą stanowić na odpowiedniejsze zyski niż na Ukrainie, i do ostatniego benefity socjalne i stałe życie. Napięta sytuacja na Ukrainie sprawia, że nadziei na aktywność w niniejszym świecie są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą przecież znaleźć bardzo lepszą pracę, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas popularna i miejsc pracy raczej nie zabraknie.

Agencja pracy Szczecin tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności powiązane z zatrudnianiem Ukraińców. Podstawy też w 2018 roku na szczęście zostały uproszczone. Pan musi zarejestrować poinformowanie o zamiarze zatrudnienia człowieka z Ukrainy, w dobrym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji oświadczenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej ceny od 2018 roku ma ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą umieć wizy, które będą uprawniały ich do akcji w świata. Tylko po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z człowiekiem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę tylko na stały czas, natomiast nie na określone. Pracę sezonową Ukrainiec może rozpocząć na stan 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po ostatnim czasie wymaga się starać o kolejne zezwolenie.

Agencja pracy Szczecin tel. 533 024 116

Leasing ludzi z Ukrainy

Ogromne zapotrzebowanie na ludzi sprawia, że niejedna agencja pracy bierze się procedurą określaną jako leasing ludzi z Ukrainy. Dzięki temu dużo panów nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem interesuje się agencja pracy – https://www.europework.pl/, która idzie na placu całego kraju. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, zgodnie z preferencjami pracodawców. Dzięki temuż w dostępny i nigdy szybki sposób można zdobyć nowych ludzi z Ukrainy, bez konieczności prowadzenia skomplikowanej rekrutacji. Organizacja pracy leczy i w załatwianiu formy i umniejsza je do minimum. Pobiera za to krótkie prowizje, które wyrażają się dla pracodawców całkiem przystępną opcją. Co istotne, i sami Ukraińcy są zadowoleni z usług agencji, która znajduje dla nich przełożonych i negocjuje dobre warunki. Dzięki owemu nie wymagają oni poszukiwać zatrudnienia samodzielnie, zwłaszcza jeśli ogranicza ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest coraz wyższe, dlatego leasing ludzi z Ukrainy na bodaj będzie się nadal dynamicznie rozwijał.

Agencja pracy Szczecin tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments